2. Javni poziv – Čezmejni program Hrvaška-Bosna in Hercegovina 2007-2013

Predmet javnega poziva:

Namen tega poziva je spodbujanje čezmejnih mrež in partnerstev, razvoja skupnih čezmejnih aktivnosti s ciljem revitalizacije gospodarstva, varovanja narave in okolja in povečanja socialne kohezije na programskem obmejnem območju.

 

Predmet podpore:

 

Prioritetne dejavnosti, ki se nanašajo na ta poziv so:

  • Izgradnja skupnega ekonomskega prostora s prispevkom k integraciji gospodarstva na obmejnem območju, s spodbujanjem sodelovanja na področju turizma in podpore MSP in podjetništva. Turistična ponudba naj temelji na skupnih okoljskih in kulturnih virih in mora prispevati k izboljšanju konkurenčnosti lokalnega turističnega gospodarstva. Dejavnosti naj prispevajo h krepitvi sektorja MSP in institucij za podporo poslovanju.
  • Izboljšava kvalitete življenja in socialne kohezije na obmejnem območju z zmanjšanjem škod/tveganj za okolje in povečevanjem socialne povezanosti lokalnih skupnosti. Dejavnosti naj bodo osredotočene na zaščito okolja in naj spodbujajo trajnostno rabo naravnih virov preko skupnih aktivnosti in dviganja zavedanja.  

 

Geografsko območje:

  • Na Hrvaškem: upravičena so območja okrožij Vukovarsko-srijemska,Brodsko-posavska, Sisačko-moslavačka, Karlovačka, Ličko-senjska, Zadarska, Šibenskokninska, Splitsko-dalmatinska in Dubrovačko-neretvanska. Osječko-baranjska, Požeško-slavonska, Bjelovarsko-bilogorska, Zagrebačka in Primorskogoranska so pridružena obmmočja
  • v Bosni in Hercegovini: pridružena območja so občine Doboj Jug, Kakanj, Maglaj, Tešanj, Usora, Zavidovići, Zenica, Žepče, Bugojno, Busovača, Donji Vakuf, Gornji Vakuf-Uskoplje, Novi Travnik, Travnik, Vitez, Teslić.

 

Ciljne skupine:

Na poziv se lahko kot prijavitelj na vsaki strani odzovejo neprofitne pravne osebe, regionalne in lokalne oblasti, nevladne organizacije, zbornice, neprofitne zasebne pravne osebe. Vodilni partner iz vsake države mora biti registriran v tej državi, torej na Hrvaškem oz. v Bosni in Hercegovini. Sodelovati mora vsaj en partner iz Hrvaške in en iz BIH. Pri projektu lahko sodelujejo partnerji iz držav EU, iz držav upravičenih za pomoč IPA, držav ENPI in držav EEA.

 

Višina razpisanih sredstev:

5.400.000 EUR, 50 % za Hrvaško in 50 % za Bosno in Herecgovino.

 

Višina sofinanciranja:

Sofinanciranje se izvaja v višini med 50 in 85 % skupnih upravičenih stroškov projekta. Minimalni znesek sofinanciranja je 50.000 EUR, maksimalni pa 300.000 EUR. Razlika mora biti financirana z neevropskimi viri.

 

Rok za predložitev vlog:

5.12.2011 do 16.00.

 

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:

 

 


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.