Javni razpis - Mikrokrediti za mikro in mala podjetja (P7 2012)

Predmet razpisa:

Predmet razpisa so mikrokrediti za mikro in mala podjetja, ki jih razpisuje Sloven­ski podjetniški sklad (v nadaljevanju Sklad) v sodelovanju s SID -Slovenska izvozna in razvojna banka, d.d. Ljubljana. Namen javnega razpisa je aktivno po­seči na trg dostopa do virov financiranja v segmentu mikro in malih podjetij za pre­mostitev bančnega krča. Z ukrepom bo omogočen zagon mehanizma za ponovno vzpostavitev dodeljevanja kreditov gospo­darstvu, hkrati pa predstavlja podlago za oblikovanje mehanizmov za preprečevanje finančne izključenosti mikro in malih podjetij.

 

Upravičenci:

Na razpis se lahko prijavijo mikro in mala podjetja (gospodarske družbe, samostojni podjetniki), ki imajo vsaj 1 zaposlenega in manj kakor 50 zaposlenih in imajo letni pro­met in/ali letno bilančno vsoto, ki ne presega 10 milijonov EUR. Za izpolnjevanje osnovnega pogoja vsaj 1 zaposlenega v podjetju se število zaposlenih preverja z izjavo o zaposlenih na zadnji dan preteklega meseca glede na mesec oddaje vloge na Sklad.

 

Pogoji kandidiranja:

- imeti zagotovljen trg (dokazovanje iz tekočega/mesečnega poslovanja (bilanc in drugih izkazov) oziroma s predložitvijo po­godb s kupci);

- bonitetna ocena podjetja po bonite­tnem modelu S.BON AJPES (na podlagi zadnjih objavljenih računovodskih izkazov) mora dosegati oceno od SB1 do vključno SB7, kar pomeni, da je zmožnost poravna­vanja obveznosti vsaj povprečna.

 

Kreditni pogoji:

- Najnižji znesek kredita znaša 5.000,00 EUR, najvišji znesek kredita zna­ša 25.000,00 EUR.

- Upravičeni stroški (opredeljeni v točki 6. tega javnega razpisa) niso omejeni, upošte­vajo se stroški z DDV.

- Kredit lahko krije do 85 % vrednosti upra­vičenih stroškov.

- Obrestna mera za pogodbene obresti je fiksna, določena v % p. a. (z besedo: odstotki letno).

- Pogodbena obrestna mera je 3,5 % p.a. Obrestno obdobje, za katerega se obračunava pogodbena obrestna mera, je mesečno.

- Najkrajša ročnost kredita je 12 mesecev, najdaljša pa 60 mesecev. Najdaljši možni moratorij na odplačilo glavnice je 6 mesecev. Začetek moratorija se prične z zapa­dlostjo roka za črpanje kredita.

- Način odplačevanja kredita je mesečno, obročno.

- Stroški odobritve kredita se zaračunajo v višini 0,5 % enkratno, ob odobritvi kredita.

- Zavarovanje kredita: 2 menici podjetja in osebno poroštvo vsaj enega lastnika pod­jetja.

 

Pogoji za črpanje kredita:

Podjetje lahko črpa kredit po sklenitve kreditne pogodbe in ureditvi celotnega zavarovanja kredita. Kredit se lahko črpa namensko za upravičene stroške nastale znotraj obdobja upravičenih stroškov od 1.10.2012 do 31.12.2014. Strošek nastane z dnem sklenitve dolžniško upniškega razmerja. Črpanje je lahko enkratno ali sukcesivno, vendar največ v 5 tranšah – delnih črpanj.

 

Mikrokredit ni namenjen poplačilu že obstoječih kreditov ali leasing pogodb vlagatelja. S sredstvi odobrenega kredita ni dovoljena refundacija že plačanih obveznostih vlagatelja.

 

Upravičeni stroški: 

Med upravičene stroške se upošteva­jo izdatki za materialne investicije (nakup opreme, gradnja ali nakup poslovnih pro­storov,…) in nematerialne investicije (nakup patentiranih pravic, licenc, znanja in nepa­tentiranega tehničnega znanja) ter obratna sredstva (nakup materiala, blaga, oziroma denar za financiranje storitev, promocije, plač, davčnih obveznosti, stroškov testira­nja,…). Upoštevajo se nezapadle in zapadle obveznosti do dobaviteljev, vendar slednje le do ročnosti 60 dni.

 

Višina razpisanih sredstev:

Skupna višina razpisanih kreditov je 5.000.000,00 EUR, ki jih Sklad zagotavlja iz lastnih sredstev.

 

Roki za predložitev vlog v letu 2013 so:

14. in 28. januar; 11., 18. in 25. februar; 11., 18. in 25. marec; 2. in 15. april, 6. in 20. maj; 3. in 17. junij; 1. in 8. julij; 19. in 26. avgust; 9. in 23. september; 7. in 21. oktober; 4. in 18. November ter 2. in 9. december.

 

Javni razpis bo odprt do 9. 12. 2013 oziroma do porabe sredstev.

 

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na naslednji spletni strani:

 


Aktualni razpisi

Deljeni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.