Creative Europe (2014 - 2020) - MEDIA Sub-programme: Training - EAC/S23/2013

Prednostne naloge programa:

Med prednostnimi nalogami podprograma MEDIA za krepitev zmogljivosti avdiovizualnega sektorja je tudi olajšanje pridobivanja in nadgrajevanja spretnosti in znanj ter razvoj mrež, vključno z uporabo digitalnih tehnologij, za strokovnjake v avdiovizualnem sektorju, da se zagotovi prilagajanje razvoju trga, preizkušanje novih pristopov za razvoj občinstva in preizkušanje novih poslovnih modelov.

Podpirajo se dejavnosti usposabljanja, ki spodbujajo multidisciplinarno sodelovanje v avdiovizualni industriji.

Vloge se glede na obseg, potrebe, cilje in mednarodno/evropsko razsežnost nanašajo na eno od naslednjih dveh kategorij podpornih ukrepov:
1.  evropske ukrepe: ukrepe, katerih cilj je, da strokovnjaki pridobijo in nadgradijo spretnosti in kompetence predvsem za evropsko delovanje;
2. mednarodne ukrepe: ukrepe, namenjene krepitvi strokovnega znanja, znanja in zmogljivosti evropskih strokovnjakov za druženje, mreženje in sodelovanje z neevropskimi strokovnjaki za dostop do mednarodnih strokovnih omrežij.

 

Vrednost razpisa:  7,5 milijona EUR.

 

Zneski in deleži financiranja: Finančni prispevek Unije ne sme presegati: 1. za evropske ukrepe: 60% skupnih upravičenih stroškov ukrepa; 2. za mednarodne ukrepe: 80% skupnih upravičenih stroškov ukrepa.

 

Trajanje projekta: Največ 12 mesecev.

 

Upravičenci:

Vložniki morajo biti evropski subjekti (zasebne družbe, nepridobitne organizacije, združenja, dobrodelne organizacije, fundacije, občine/mestni sveti itd.), ki organizirajo filmske festivale v državah, ki sodelujejo v podprogramu MEDIA. Sedež morajo imeti v eni od držav, ki sodelujejo v podprogramu MEDIA, in biti morajo neposredno ali z večinsko udeležbo v lasti državljanov teh sodelujočih držav. Če so izpolnjeni vsi pogoji iz člena 8 uredbe o uvedbi programa Ustvarjalna Evropa in je Komisija začela pogajanja z zadevno državo, so upravičene vloge pravnih subjektov s sedežem v eni od naslednjih držav: - državi članici EU, - državi pristopnici, državi kandidatki ali morebitni državi kandidatki, ki je deležna ugodnosti predpristopne strategije, v skladu s splošnimi načeli in splošnimi pogoji za sodelovanje teh držav v programih Unije, določenimi v okvirnih sporazumih, sklepih pridružitvenega sveta ali podobnih sporazumih, - državi Efte, ki je pogodbenica Sporazuma EGP, v skladu s tem sporazumom, - Švicarski konfederaciji na podlagi dvostranskega sporazuma s to državo, - državi, ki jo zajema evropska sosedska politika, v skladu s postopki, določenimi s temi državami glede na okvirne sporazume, ki določajo njihovo sodelovanje v programih Evropske unije. Predlogi vložnikov iz držav, ki niso članice EU, so lahko izbrani, če so na datum sklepa o dodelitvi nepovratnih sredstev podpisani sporazumi o ureditvi udeležbe teh držav v programu, uvedenem z zgoraj navedeno uredbo.

 

Rok za predložitev vlog: 23.5.2014

 

 

 

 

Celotna razpisna dokumentacija se nahaja na spletni strani:


Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.