4. Javni razpis za sofinanciranje mednarodnih raziskovalnih projektov v okviru iniciative MATERA ERA-NET

Predmet javnega razpisa:
Predmet 4. Javnega razpisa za sofinanciranje mednarodnih raziskovalnih projektov v okviru iniciative MATERA ERA-NET (v nadaljevanju: razpis) je sofinanciranje mednarodnih, interdisciplinarnih, inovativnih raziskovalnih in razvojnih projektov na področju znanosti o materialih in inženirstvu. Poudarek razpisa je na naslednjih aplikativnih področjih: Biomateriali za izboljšanje zdravja ljudi, Materiali s po meri narejenimi lastnostmi, Inženirski materiali z visoko zmogljivostjo. Podrobnejši pregled področij razpisa je objavljen na
http://projects.tekes.fi/opencms/opencms/Projects/MATERA/Call_2010.html.

Ciljne skupine:
1. Države/regije partnerice:
V okviru tega razpisa sodelujejo evropske regije in države (v nadaljevanju: države/regije partnerice): Finska, Belgija- Flamska, Belgija-Valonija, Islandija, Izrael, Italija (ni potrjeno), Luksemburg, Poljska, Slovenija, Španija-Madrid, Španija-Baskija, Švica, Turčija in Velika Britanija-Severna Irska. Seznam morebitnih drugih sodelujočih držav/regij partneric bo objavljen na http://projects.tekes.fi/opencms/opencms/Projects/MATERA/Call_2010.html.
Vsaka država/regija partnerica razpisa bo sofinancirala sodelovanje svojih nacionalnih partnerjev pri projektu v skladu s svojimi nacionalnimi pravili financiranja.

2. Upravičenci:
Predloge raziskovalnih projektov lahko prijavijo slovenski nacionalni partnerji v mednarodnem konzorciju s partnerji iz držav/regij partneric (v nadaljevanju: nacionalni partnerji), in sicer slovenske raziskovalne organizacije, ki izpolnjujejo pogoje v skladu z veljavnimi predpisi o raziskovalni in razvojni dejavnosti.

Slovenski prijavitelji morajo izpolnjevati tudi naslednje pogoje:
• na dan 31.12. v letu pred objavo javnega razpisa niso bila v stanju insolventnosti, kot jo opredeljuje 14. člen Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP) (Uradni list RS, št. 126/07),
• ne prejemajo, niti niso v postopku pridobivanja finančne pomoči države za reševanje in prestrukturiranje podjetij v težavah,
• niso za iste stroške že pridobili oziroma niso v postopku pridobivanja sofinanciranja iz državnega ali lokalnega proračuna,
• imajo poravnane vse obveznosti do države.

Dodatni pogoji, ki jih mora vloga izpolnjevati:
• pravočasno oddana predprijava za projekt,
• pravočasno oddana končna prijava za projekt.
• Oddaja predprijave je pogoj za oddajo končne prijave.

3. Konzorcij:
Nacionalni partnerji pri posameznem projektu sestavljajo mednarodni konzorcij (v nadaljevanju: konzorcij). V konzorciju posameznega projekta morata, če je vključeno majhno ali srednje veliko podjetje (SME oziroma MSP), sodelovati najmanj dva partnerja iz 2 različnih držav partneric MATERA ERA-NET, od katerih mora biti 1 koordinator projekta. V nasprotnem primeru morajo v konzorciju posameznega projekta sodelovati najmanj trije partnerji iz najmanj dveh držav, od katerih mora biti en koordinator projekta. Partnerji iz držav/regij, ki niso članice 4. razpisa MATERA ERA-NET lahko sodelujejo v konzorciju kot dodatni partnerji, če si zagotovijo lastno financiranje.
Vodja slovenskega dela projekta mora izpolnjevati tudi pogoje iz 29. člena Zakona o raziskovalni in razvojni dejavnosti (Uradni list RS, št. 22/06 – UPB-1, 61/06 – ZDru-1 in 112/07). Kriteriji za izpolnjevanje pogojev so opredeljeni v Pravilniku za ugotavljanje izpolnjevanja pogojev za vodjo raziskovalnega projekta (Uradni list RS, št. 41/09).

Višina razpisanih sredstev: 1.200.000,00 EUR

Višina sofinanciranja:
Izbrane projekte bo ministrstvo sofinanciralo v višini do 65 % upravičenih stroškov, in sicer vsak projekt največ do višine 110.000 EUR letno.

Rok za predložitev vlog:
predprijava: 26.04.2010 do 18. ure,
končna prijava: 19.07.2010 do 18. ure.

Naš kontakt...

Obrazec za naročilo ponudbe

Celotna razpisna dokumentacija je objavljena na sledeči spletni strani:

http://www.mvzt.gov.si/si/javni_razpisi/?tx_t3javnirazpis_pi1[show_single]=932

Aktualni razpisi

E-obveščanje

Kontakt


Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

MK projekt, družba za svetovanje in vodenje projektov, d.o.o.